آبشار آب پری رویان

آبشار آب پری رویان

 

یکی از جاذبه های گردشگری شهر رویان میتوان به منطقه ی گردشگری آب پری با فاصله 17 کیلومتری از شهر رویان حوالی شهر نور قرار دارد. در این منطقه سر سبز آبشاری طبیعی به همین نام در کناره جاده قرار گرفته‌است. این آبشار، شباهت چندانی به آبشار ندارد زیرا قسمتی از سنگ‌های کوه در اثر رانش زمین در شیب تند کوه جمع شده‌اند و آب کمی از لابه‌لای این سنگ‌ها در جریان است. با این حال گردشگران پرشماری در روزهای تعطیل و تعطیلات آخر هفته به این محل می‌آیند. درختان این منطقه با فاصله کم از همدیگر فضای بکر و دست نخورده ای را برای شما عزیزان فراهم کرده است. درختان جنگلی در مناطق کم ارتفاع‌تر و درختان کاج در نقاط بلندتر دیده می‌شوند.

آب و هوای آب پری:

از سمت شهر رویان به سمت آب پری پیشروی میکنید هوا رو به خنکی میرود. اختلاف درجه حرارت این ناحیه با هوای شهر رویان تقریباً ۱۰ درجه سانتی‌گراد است.

راه رسیدن به آب پری:

از چالوس به سمت شرق بعد از گذشتن 50 کیلومتر و بعد از گذر از نوشهر به شهر رویان یا علمده قدیم میرسید. منطقه‌ای گردشگرپذیر و خوش آب و هوا که در استان مازندران و در فاصله ۵ کیلومتری شهر نورواقع‌ شده است. این شهر به دلیل بازار فصلی بزرگش همیشه شلوغ است. در سمت مقابل بازار، تابلویی نصب شده که روی آن نوشته‌ شده: «آب‌پری رویان».

 

پارک جنگلی نور – بزرگترین پارک خاورمیانه

امکانات رفاهی:

از امکانات رفاهی و اسکان میتوان اشاره کرد به دکه هایی که روبروی آبشار آبپری قرار دارد و پارک تفریحی که در ابتدای جاده است. در جنگل ها هم فضاهایی برای همنشینی با خانواده و دوستان قرار دارد که میتوانید در تمامی فصل های سال از آن لذت ببرید.

 

از مزیت های آب پری:

با وجود درختان در گوشه و کنار این منطقه و صدای آبی که جریان دارد و همراه شدن با وزش نسیمی دلنواز و تابش گاه و بیگاه خورشید، تمام اینها، فرصت فکر کردن به دغدغه های دیگر را از شما می گیرد. همچنین اگر از دوستداران همیشگی طبیعت هستید و البته اهل پیک نیک، می توانید در این مکان دوست داشتنی به همراه دوستان یا خانواده اقدام به برپایی پیک نیک کنید، چرا که همه چیز برای این اقدام مهیا ست و در طبیعت اطراف آبشار آب پری مناظر دوست داستنی زیادی در دسترس است که به شما فرصت عکاسی و ثبت خاطرات را می دهد که امتناع از این کار قطعا حسرت در آینده را برایتان به همراه دارد.

 

مقایسه آگهی ها

مقایسه